اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی | بلاگ

اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اخباردر کتابخانه مرکزی استان خوزستان برگزار شد اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه مرکزی استان خوزستان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان، روز پنج شنبه 22 مرداد ماه، اختتامیه ششمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور سپهر، مدیرکل کتابخانه های عمومی، آقای مخمل زاده مدیرکل اموراجتماعی استانداری خوزستان و خانم ابریشمچی عضو شورای اسلامی شهر اهواز و کتابداران و اعضاء کتابخانه ها و برگزیدگان استانی این جشنواره برگزار شد.
در ابتدای این برنامه، مدیرکل کتابخانه های استان ضمن اشاره به میزان استقبال از این جشنواره در سراسر خوزستان گفت: به لطف الهی با توجه به میزان حضور شهروندان در بخش های مختلف جشنواره، استان خوزستان حائز رتبه های بالا در سطح کشور از این لحاظ شده است که امیدواریم این استقبال منجر به گسترش توجه بیشتر به کتابخانه ها و بهره گیری بیشتر از ظرفیت های بالقوه آنها شود.
سپهر افزود: در این جشنواره 5852 کتاب در 219 کتابخانه سطح استان توزیع شد که 6185 نفر در بخش انفرادی و 568 خانواده از آن استقبال کرد که جمعاً قریب به 8000 نفر شده است. در سطح برگزیدگان ملی، در هر بخش انفرادی و خانوادگی استان خوزستان یک نماینده داشته است. در سطح استانی نیز 37 نفر در بخش انفرادی و 3 خانواده برگزیده شدند.
وی افزود: این موفقیت مرهون همت کتابداران ما در کلیه کتابخانه های استان خوزستان است که به همین جهت 8 رییس اداره کتابخانه شهرستان ها و 8 کتابخانه برتر انتخاب شدند.
مدیرکل کتابخانه های استان خوزستان با اشاره به استقبال گسترده کودکان و نوجوانان از این مسابقه ابراز امیدواری کرد که این حرکت منجر به کاشت نهال کتابخوانی در شخصیت این نسل شود که اگر چنین شود نسلی پویا و فکور و مصون از آسیب را در آینده خواهیم دید.
در ادامه، مخمل زاده، مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان، با تقدیر از عملکرد کتابخانه های عمومی، با تشریح تأثیر این حرکت های کلان ملی و استانی در تحول اخلاقی و فکری مردم و بالاخص جوانان، گفت: ایجاد پیوند میان نسل جوان با ارزش های دینی از طریق کتاب، یکی از بهترین راه های تثبیت فرهنگ کتابخوانی و در ضمن آن، تعمیق فرهنگ دینی ماست که امیدواریم علاوه بر تداوم آن، در موضوعات دیگر نیز اجرا شود.
یکی از بخش های این اختتامیه شعرخوانی آیینی مرتضی حیدری آل کثیر، شاعر شهیر خوزستانی بود.
در پایان این برنامه از برگزیدگان این جشنواره در بخش های مختلف با اهداء لوح سپاس و جایزه نقدی، تقدیر شد.

رؤسای شهرستان های برتر این جشنواره:
1- آناهیتا باقری کاهکش (مسجدسلیمان)
2- زینب خدری (اندیکا)
3-عسکر غفاری (لالی)
4- محمد محمدی پارسا (خرمشهر)
5-یوسف حمیدی (باوی)
6- نادر مرادی فر (هفتکل)
7- حسین صالحی (شادگان)
8- ابوذر اکبری نیا (گتوند)

کتابخانه های برتر:
1- داراب افسر بختیاری مسجدسلیمان (ندا شهنی فیض)
2- شهدای گمنام گتوند (سیده شهربانو موسوی)
3- شهید مطهری رامشیر (مریم سلمان زاده- سیده سمیه موسوی- مریم رجب پور)
4- کوثر اهواز (بهار مهدی پور- مریم مجاهد نژاد- معصومه ولی زاده- سودابه جدبابایی)
5- غدیر لالی (زهرا غفاری فرد)
6- شهدای اسلام آباد اندیکا (پروین کریمی)
7- شهید رسول احمدی اندیکا (سید امین صالحی)
8- پیامبر اعظم بهبهان (حمیده بهمئی)

کتابداران برگزیده:
1- زینب خدری (اندیکا)
2- پروین دریکوند (اهواز)
3- افسانه قاضی زاده (اهواز)
4- ریحانه داودی (اهواز)
5- محمد قطبی زاده (اهواز)
6- علی نواصری (آبادان)
7- عبدالله حلیات (خرمشهر)
8-مرتضی بایمانی (رامهرمز)

اختتامیه ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی,...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : جمعه 26 شهريور 1395 ساعت: 5:10