خداحافظی مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی خوزستان

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

    مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی در پیامی از یاوران و خدمتگذاران در کتابخانه های عمومی خوزستان طلب حلالیت و خداحافظی کرد.

     مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی خوزستان در پیامی از حمایت های مسئولین کشوری،استانی و زحمات، خدمات و همراهی کتابداران و پرسنل و نیرو های خدماتی کتابخانه ها در دوران تصدی کتابخانه های عمومی استان قدردانی و از آنها طلب حلالیت کرد.

    به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان، سیدلطف الله سپهر مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی خوزستان در پیامی از یاوران و خدمتگذاران در کتابخانه های عمومی خوزستان طلب حلالیت و خداحافظی کرد.

 

متن پیام مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی خوزستان بدین شرح است:


 یا لطیف

تمام عمر فرصتی است برای رویش انسان که در آن، مهلت های خدمت به مردم، لطفی است مضاعف برای آنهایی که نردبان صعود به ساحت «عندالرب» را در میدان خدمت به نوع بشر نهاده اند.

آن مهلت های گذرای این عمر ناپایدار را اگر در راستای حیات ابدی و پایدار درآوریم، از خسران رهیده ایم و اگر جز این باشد، در پایان این راه، تهی دست و مغموم می مانیم.

هر آمدنی را رفتنی است و امروز موعد دواندن غزال غزل وداع در عرصه کتابخانه های عمومی استان خوزستان است.

روز نخست، با کوله باری از شوق و امید، با حُسن نظر و اعتماد دبیرکل محترم نهاد کشور، در ادامه کارنامه خویش در عرصه فرهنگ کشور، به حریم کتاب و جمع کتابخوانان استان خوزستان پیوستم تا با مدیریتی اخلاق محور و مبتنی بر رعایت قانون، با بهره گیری از ظرفیت های گسترده ی معنوی و مادی و با ایجاد هم دلی و هم راهی میان رده های مختلف نهاد در استان، زمینه را برای رشد واقعی فعالیت های کتابخانه ها و اثرگذاری روزافزونشان در سطح استان، فراهم آورم.

در این عرصه با توکل به الطاف الهی، با اتکا به پشتیبانی مدیران محترم نهاد کشور و همراهی همه جانبه و هم دلانه مجموعه مدیران استانی بالاخص استاندار اندیشمند خوزستان جناب آقای دکتر شریعتی به عنوان رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان، و با همکاری صادقانه و خالصانه کارشناسان فعال ستادی و همت و جدیت رؤسای خدوم ادارات شهرستان ها و تلاش خستگی ناپذیر کتابداران عزیز در تمام استان، کوشیدم تا در حد توان از حجم موانع متعدد پیش روی بهبود شرایط فعالیت کتابخانه ها و کتابداران بکاهم.

بی شک زبانم از جبران این همه مجاهدت و محبت قاصر است و از حضرت حق می خواهم به دیده ی لطف آن همه حضور را بنگرد و هر قدم و قلمی را که خالصانه برداشته شد را ذخیره ی اخروی ایشان قرار دهد.

در طول این مدت در پی آن بودم ضمن انجام هر چه بهتر مأموریت های ابلاغی و مدیریت حرکت مجموعه استان در چهارچوب سندهای بالادستی نهاد، با حرکت های نوینی مانند «همایش ملی عوامل و موانع جذب و توسعه عضو در کتابخانه های عمومی» و «کنگره ملی شعر کتاب» جانی تازه به تن فرهنگ کتابخوانی دهیم و با حضور مؤثر و موفق در برنامه های ملی نهاد مانند جشنواره رضوی و شب شعر مدافعان حرم، زینتی بر زمینه فرهنگی سرزمین خویش بیفزاییم.

در کنار فعالیت های مختلف و متنوع فرهنگی مانند نمایشگاه های کتاب، نشست های کتابخوان، نقد و بررسی و رونمایی ها، شب های شعر و... از توسعه کمی کتابخانه ها نیز غافل نماندیم و تا حد ممکن و با توجه به میزان اعتبارات و جذب حقوق قانونی کتابخانه ها، در بهسازی و تعمیر و تجهیز کتابخانه های موجود و ساخت کتابخانه های جدید اقدام کردیم تا زیر ساخت های فعالیت های فکری و فرهنگی در کل کتابخانه های عمومی خوزستان را گسترده تر کنیم.

در کنار توجه به توسعه فضای کتابخانه ای، همراه با سیاست های کلان نهاد، بر ارتقاء اداری و رشد منزلت اجتماعی نیروی انسانی نیز توجه ویژه ای داشتیم که علاوه بر تغییر و تحول وضعیت نیروهای موجود و ساماندهی آنها با توجه به سازماندهی روزآمد،  در جذب نیروهای جدید نیز موفق بودیم.

این مقال، مجال گزارش عملکرد گسترده ی این دوران نیست اما آنچه شده، نه آنی است که مطلوب ما بود بلکه همان است که از دستان اراده ما سرزده. بی شک هم انتظار ما و هم خواست اهالی کتاب بیش از این بوده و هست که امیدوارم همه آنهایی که در این مدت دست یاری شان همراه ما بود و همه کسانی که مخاطب عملکرد ما بودند، بر کوتاهی ها به دیده اغماض بنگرند و عذر تقصیرها را بپذیرند و طلب حلالیت این خادم کشتزار فرهنگ ایران اسلامی را بپذیرند.

از خداوند منان خاضعانه می خواهم بر آنچه که شد رنگ رحمت و برکت زند و بر آنچه که نشد، قلم مغفرت کشد و این بنده خویش را در مراحل بعدی حیات در کهف عنایات خاص خویش محفوظ نگاه دارد.

در پایان کلام، برای برادر عزیز و اندیشمندم، جناب آقای دکتر رستمی که از عناصر متخصص و باسابقه مجموعه کتابخانه های عمومی است، صمیمانه آرزوی توفیق در سمت سرپرستی کتابخانه های عمومی استان خوزستان را دارم.

ارادتمند همه خادمان کتاب و کتابخوانی

سید لطف الله سپهر  

منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان

خداحافظی,مدیرکل,سابق,کتابخانه,عمومی,خوزستان,...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 8 شهريور 1396 ساعت: 0:39

close
تبلیغات در اینترنت