برخورد قانون با روزه خواران | بلاگ

برخورد قانون با روزه خواران

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اندیمشک: گفتمان «برخورد قانون با روزه خواران»کتابخانه عمومی علامه جعفری بررسی شد در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از پوسترهای آسیب اجتماعی با هدف آشناسازی دانش آموزان و دانشجویان با آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، سرقت، هجوم فرهنگ بیگانه در خانه ها، و ... برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه ای عمومی خوزستان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اندیمشک از برگزاری گفتمان«برخورد قانون با روزه خواران» با همکاری پرسنل نیروی انتظامی شهرستان اندیمشک در کتابخانه عمومی علامه جعفری خبر داد.

سرکار خانم سروان اشعری کارشناس آسیب های اجتماعی در حاشیه گفتمان«برخورد قانون با روزه خواران» اظهارکرد: متأسفانه با وجود ماه مبارک رمضان خیلی از افراد هستند که با بی تفاوتی نسبت به این ایام به روزه خواری اقدام می کنند. نیروی انتظامی به عنوان یکی از متولیان مبارزه با این پدیدۀ مذموم با "اطلاع رسانی" و "آگاه سازی" جامعه در پی این است که فرهنگ مبارزه با مقولۀ زشت روزه خواری را در بین تمام افراد جامعه مخصوصاً قشر دانش آموز و دانشجو که به کتابخانه ها که یک مکان علمی-فرهنگی هستند تردد می کنند نهادینه کند. 
وی تأکید کردند که برخورد با این گونه افراد خاطی بایستی با تذکر لسانی و حفظ احترام صورت گیرد.

سروان اشعری در رابطه با این نمایشگاه گفت متأسفانه این گونه آسیب های شوم در سطح اجتماع و حتی خانواده ها وجود دارد و بر ماست که به عنوان یک نیروی امنیتی اطلاع رسانی های لازم را در این خصوص انجام دهیم.

وی یک نمونه از  این پدیده ها را "سرقت موبایل" اعلام کرد و گفت که فرزندان عزیز ما بایستی اطلاعات مهم و محرمانه خود (مانند عکس و فیلم های خانوادگی) را در گوشی های خود نگهداری نکنند تا خدای نکرده به دست سارقین نیفتند.

 ایشان همچنین در مورد فضاهای مجازی گفتند که نبایستی به هر سایت مشکوکی وارد شد و اطلاعات و عکسهای شخصی خود را در این فضاها قرار داد. هم چنین در رابطه با ماهواره به عنوان وسیله ای ارتباط جمعی که برخی از شبکه های بیگانه با پخش برنامه های نامناسب باعث ترویج فرهنگ بیگانه و از هم گسیختگی کانون خانواده می شود تذکراتی را ارائه دادند.

یک دوره نمایشگاه پوسترهای آسیب اجتماعی در محل کتابخانه علامه جعفری با هدف آشناسازی دانش آموزان و دانشجویان با پدیده ها و آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، سرقت، هجوم فرهنگ بیگانه در خانه ها، و ... با همکاری پرسنل نیروی انتظامی در کتابخانه علامه جعفری برگزار گردید

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : شنبه 27 خرداد 1396 ساعت: 18:35