گرامی داشت مقام کتابدار | بلاگ

گرامی داشت مقام کتابدار

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اخبار

   
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
در تالار کتابخانه مرکزی برگزار شد بیست و چهارمین آیین گرامی داشت مقام کتابدار خوزستان بیست و چهارمین آیین گرامی داشت مقام کتابدار با حضور استاندار و کلیه کتابداران استان در تالار کتابخانه مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان، بیست و چهارمین آیین گرامی داشت مقام کتابدار در هفته کتاب و کتابخوانی، با حضور کلیه کتابداران و روسای ادارات کتابخانه های عمومی خوزسان، در تالار کتابخانه مرکزی برگزار شد.
درابتدای این گردهمایی که دکتر شریعتی، استاندار خوزستان و رییس انجمن کتابخانه های عمومی و مدیرکل و معاون اداره کل نیز حضور داشتند، سپهر با اشاره به حضور دکتر شریعتی در نشست گفت: از زمان حضور جناب شریعتی در مسند ریاست انجمن کتابخانه های عمومی خوزستان، با وجود توجه و حساسیت ویژه ایشان به بحث فرهنگ و کتابخانه و کتابخوانی، شاهد ایجاد تحرک گسترده ای در سطح شهرداران و فرمانداران نسبت به به تعهدات قانونی آنها در قبال کتابخانه ها شده است به طوری که در پی جلسات انجمن کتابخانه های عمومی، با جلسات منظم میان مدیرکل امور شهری و شهرداران و روسای ادارات کتابخانه ها و کارشناسان اداره کل، گام های بسیار مؤثری در جهت احقاق حقوق کتابخانه ها برداشته شده است.
وی افزود: این توجه و همراهی، در چند سال اخیر از سوی مسئولین استان دیده نشده و همین تغییر رویه باعث ایجاد امید برای بدنه کتابداران شده است.
سپهر ادامه داد: در کنار اقدامات سطح استان، حرکت های مؤثر و رو به جلویی که در ارتقاء وضعیت اداری و مالی کتابداران انجام شده که این نیز در انگیزه بخشی به بدنه کتابداران بسیار مهم بوده است؛ در این بین نقش دبیرکل محترم در ایجاد تحول عمیق حقوقی و تلاش برای ارتقاء سطح معیشت کتابداران و توجه به منزلت و شأن آنها و نیز جذب نیروهای جدید و تحصیل کرده بسیار چشم گیر بوده که امید است کتابداران نیز از این فرصت و بستر نهایت بهره را ببرند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به فعالیت های انجام شده در هفته کتاب و کتابخوانی گفت: علاوه بر نشست های مختلف کتابخوانی، بازدید های متعدد مدارس از کتابخانه ها، مسابقه های متنوع فرهنگی، ثبت نام رایگان از اعضاء، شاهد افتتاح کتابخانه شهید کربلایی در شهرستان باوی نیز بوده ایم که ان شاء الله در آینده نزدیک چند کتابخانه دیگر نیز افتتاح خواهد شد.
دکتر شریعتی، استاندار خوزستان و رییس انجمن کتابخانه های عمومی در این برنامه گفت:مسئله ترویج کتابخوانی در ایجاد تحول اجتماعی امری ضروری و بسیار مهم و زیربنایی است.
وی افزود: مسئله تولید علم ارتباط تنگاتنگی با کتابخوانی و مطالعه دارد و روز به روز با پیشرفت فناوری، نیاز انسان به مطالعه و تحقیق افزایش می یابد.
استاندار خوزستان تأکید کرد: با توجه به گستردگی حوزه کتاب همه باید در این زمینه تلاش کنیم تا وضع موجود را به نحو مطلوب جهت اعتلای این امر مدیریت کنیم تا جامعه بهره برداری لازم را در این خصوص به عمل آورد.
گفتنی است از 18 کتابدار برگزیده در بخش های مختلف با حضور استاندار و مدیرکل و معاون اداره کل کتابخانه های عمومی با اهداء لوح و کارت هدیه تقدیر به عمل آمد.
از دیگر بخش های این برنامه اجرای تواشیح توسط گروه مشکات و ترانه خوانی آیینی با موضوع امام حسین و اربعین توسط خواننده روشندل سجاد جهانفر بوده است.

 

 

گرامی داشت مقام معلم,هفته گرامی داشت مقام معلم,...
نویسنده : بازدید : 40 تاريخ : جمعه 5 آذر 1395 ساعت: 19:13